Priorytetem każdego prawnika powinno być zrozumienie ludzkich potrzeb i zapewnienie doradztwa, dostosowanego do indywidualnej sytuacji. Kancelaria Radcy Prawnego w Świdnicy od lat kieruje się tymi zasadami, działając w imieniu i na korzyść reprezentowanych przeze mnie Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Mając na względzie Państwa interesy oraz obowiązujące przepisy, podejmuję się rozmaitych spraw, w których warto zwrócić się o pomoc do eksperta od prawa.

Kiedy warto skorzystać z usług radcy prawnego?

Napotykając w swoim życiu trudności natury prawnej, czy podatkowej, często poszukujemy wsparcia ze strony osób oraz instytucji, dla których rozwiązywanie tego rodzaju problemów stanowi przedmiot codziennej działalności. Współpraca z moją Kancelarią w Świdnicy dostępna jest dla każdego, kto potrzebuje porady prawnika w sporach związanych z prawem rodzinnym, obrotem nieruchomościami, podatkami, kwestiami administracyjnymi, prawem pracy czy prowadzeniem działalności gospodarczej. Warto skontaktować się ze mną również w wielu innych sytuacjach, które wymagają specjalistycznej pomocy, a w których radca prawny może wesprzeć Państwa w wypracowaniu korzystnego i zgodnego z literą prawa rozwiązania.

Czytaj więcej

Pomoc prawna w sprawach cywilnych

Przyjmując w mojej Kancelarii Prawnej Klientów ze Świdnicy, reprezentuję ich interesy w sprawach regulowanych przez Kodeks cywilny. Jeśli potrzebują Państwo wsparcia prawnika w kwestiach takich jak:

  • doradztwo w sprawach dotyczących zawierania, negocjacji i interpretacji umów cywilnoprawnych,
  • transakcje sprzedaży, umowy najmu, darowizny, dzierżawy, umowy zlecenia,
  • dochodzenie roszczeń z tytułu odszkodowań, niewykonania umowy, ochrony własności intelektualnej, spraw spadkowych,
  • wsparcie w obrocie nieruchomościami, opiniowanie umów deweloperskich,
  • antywindykacja, upadłość konsumencka,
  • kredyty we frankach szwajcarskich – unieważnienie umów, odfrankowienie,
  • zwalczanie nieuczciwych praktyk handlowych, reklamacje i zwroty towarów,

a także w wielu innych sprawach z obszaru prawa cywilnego, moja Kancelaria Radcy Prawnego zapewnia doradztwo oraz obsługę, mogąc włączyć się w spór na jego dowolnym etapie.

Prawo administracyjne i podatkowe – prawnik w Świdnicy

W Kancelarii Skilex zajmuję się również szeroko rozumianym doradztwem z zakresu podatków oraz prawa administracyjnego, świadcząc usługi zarówno na rzecz osób indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych. Jako prawnik, dla którego Świdnica jest naturalnym obszarem działalności, udzielam wsparcia moim Klientom w sprawach związanych z prowadzonymi postępowaniami, ubieganiem się o zezwolenia i koncesje lub innych decyzji administracyjnych.

Doradzam również w kwestiach dotyczących uzyskania pozwolenia na budowę czy zmian w planach zagospodarowania przestrzennego. Sporządzam skargi od decyzji organów administracji publicznej do wojewódzkich sądów administracyjnych, a także redagowaniem i wnoszeniem skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego, przed którym udział profesjonalnego pełnomocnika jest niezbędny.

Wsparcie z obszaru prawa pracy

W sprawach regulowanych przepisami Kodeksu pracy moja Kancelaria Prawna wspiera pracodawców m.in. w przygotowywaniu regulaminów pracy, polityk ochrony danych osobowych oraz innych dokumentów, zapewniając zgodność z obowiązującymi przepisami prawa pracy.

Reprezentuję również interesy pracowników i pracodawców w sporach dotyczących m.in. zwolnień, stosowania mobbingu, naruszania praw pracowniczych, dochodzenia roszczeń o odszkodowania oraz w wielu innych postępowaniach przed sądami pracy. Jako radca prawny pomagam w prowadzeniu negocjacji między pracownikiem a pracodawcą, w tym w kwestiach dotyczących rozwiązywania sporów, warunków zatrudnienia, ustania stosunku pracy oraz innych aspektów dotyczących relacji pracowniczych.

Kancelaria radcy prawnego – obsługa firm ze Świdnicy

Z moich usług korzystają również przedsiębiorcy, poszukujący prawnika specjalizującego się w obsłudze firm ze Świdnicy i okolic. Zakres usług każdorazowo dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i wymagań Klienta biznesowego. Obsługa przedsiębiorstw ze strony mojej Kancelarii Radcy Prawnego obejmuje m.in.:

  • usługi związane z rejestracją i zakładaniem różnych rodzajów spółek, w tym spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek akcyjnych, prostych spółek akcyjnych, spółek jawnych, komandytowych, komandytowo-akcyjnych, partnerskich,
  • reprezentowanie przedsiębiorców w postępowaniach sądowych, w tym w sporach kontraktowych, windykacyjnych, odszkodowawczych, sprawach z zakresu prawa pracy, a także w postępowaniach przed sądami administracyjnymi,
  • bieżące doradztwo prawne i podatkowe, wsparcie przy wyborze formy opodatkowania, reprezentowanie w postępowaniach upadłościowych, obsługę przekształceń oraz restrukturyzacji firm.

Prawnik w Świdnicy – porady prawne online

Moim Klientom proponuję również bezpieczne i wygodne porady prawnicze za pośrednictwem komunikacji online, obejmującej wideokonferencje, rozmowy telefoniczne oraz pocztę elektroniczną. Chcąc skorzystać z tej formy doradztwa, warto przygotować wcześniej zdjęcia lub skany niezbędnych dokumentów będących w Państwa dyspozycji, które pozwolą mi dokładnie zapoznać się ze sprawą. Wykorzystując nowe technologie, jestem w stanie odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania, udzielić porady prawnej, pomóc w interpretacji przepisów i rozwiązać problem, bez względu na to, czy potrzebują Państwo prawnika, znajdując się w Świdnicy, Wałbrzychu czy innym dowolnym miejscu.